Description
• High-quality alloy raw materials and electronic components to ensure quality
• Simple structure, reliable process, and stable performance
• Safety Dual Hall sensors designing and Runaway Prevention Technology
• The right-hand handle has a built-in bearing, which provides stable and comfortable functionality
• Achieve IPX7 waterproof capability
• Material environmental protection, RoHS certification
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L158mm W50mm H61mm |
| Weight | 157g |
| Waterproof | IPX7 |
| Material | Silicon (TPE)+ADC12 |
| Wiring | 4 core /6 core cable |
| Voltage | 5V |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Wire Tension | ≥130N |
| Handlebar size | Φ22.2 |
| Spin Intensity | ≥9N.m |
| Durability | 150,000 mating cycle |
Hot Tags: e106x+ht530, China e106x+ht530 manufacturers, suppliers, factory, motorcycle Throttles Switches


