Description
268PHD.R+BS130.R
Simple structure, reliable process, stable performance ; Hall linear output, stable voltage ; Fully sealed, waterproof and dustproof structure.
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L143mm W100mm H35mm |
| Weight | 115g |
| Waterproof | IPX6 |
| Material | Aluminum alloy+ABS |
| Wiring | 3 Pins |
| Voltage | Working voltage 5V Output voltage 0.8-4.3V |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Stretching Resistance | ≥450N |
| Durability | 100,000 mating cycle |


Hot Tags: 268phd.r+bs130.r, China 268phd.r+bs130.r manufacturers, suppliers, factory


