Description
122DX/4+HT450
Electric lock switch, safety control;
Reliable technology, Stable performance;
High strenth plastic shell,light, Durable;
Aluminum handlebar clamping loop with firm locking performance;
Using electroplating technology for decorating, more upscale and beautiful;
Simulate LCD display effect;
Conforming to ergonomic operation, light and comfortable,strong holding power,perspiration;
Reach IPX4 waterproof ability;
Enviromental, and Rohs certification.
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L149mm W66mm H85mm |
| Weight | 209g |
| Waterproof | IPX4 |
| Material | PC/ABS,TPR |
| Wiring | 9 Pins |
| Voltage | DC 48V |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Wire Tension | ≥130N |
| Rotation Angle | 0°~70° |
| Spin Intensity | ≥9N.m |
| Durability | 100,000 mating cycle |
Hot Tags: 122dx/4+ht450, China 122dx/4+ht450 manufacturers, suppliers, factory, Hidden kill switch for ebike throttle, throttle thumb, thumb throttle for motorized bicycle, thumb throttle speed control, twist throttle for atv, twist throttle for snowmobile


