158X/2+HT430
Reliable Technology, Stable Performance;
High strenth plastic shell,light, durable;
Removable side cover, easy for maintenance;
Rear inner expansion locking, beautiful and stable;
Conforming to ergonomic operation, light and comfortable,strong holding power,Perspiration;
Teflon high temperature resistant wire, suitable for various environments;
EMC electromagnetic compatibility design, reliable operation in electromagnetic environment;
Reach IPX4 waterproof ability;
Enviromental, and RoHS certification.
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L136.5mm W50mm H50mm |
| Weight | 105g |
| Waterproof | IPX4 |
| Material | PC/ABS,TPR |
| Wiring | 3 Pins |
| Voltage | Working voltage 5v Output voltage 0.8-4.2V |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Wire Tension | ≥130N |
| Rotation Angle | 0°~70° |
| Spin Intensity | ≥9N.m |
| Durability | 100,000 mating cycle |
Hot Tags: 158x/2+ht430, China 158x/2+ht430 manufacturers, suppliers, factory, Aluminum handlebar clamping loop, pedal assist throttle, throttle for e bike mid drive, thumb throttle for dirt bike, thumb throttle for snowmobile, twist throttle for atv


