Description
336X/2+HT375
Removable side cover, easy for maintenance;
Teflon high temperature resistant wire, suitable for various environments;
EMC electromagnetic compatibility design, reliable operation in electromagnetic environment;
External wiring is adopted, free matching and non-interference;
Three level switch is used to control power supply and other functions; Reach IPX5 waterproof ability.
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L66mm W63mm H49mm |
| Weight | 95g |
| Waterproof | IPX5 |
| Material | PC/ABS,PVC |
| Wiring | 5 Pins |
| Voltage | Working voltage 5V Output voltage 0.8-4.2V |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Wire Tension | ≥130N |
| Rotation Angle | 0°~70° |
| Spin Intensity | ≥9N.m |
| Durability | 100,000 mating cycle |





Hot Tags: 336x/2+ht375, China 336x/2+ht375 manufacturers, suppliers, factory, adult electric bike throttle, Electric Bike Throttle, pedal assist throttle, snowmobile thumb throttle, thumb throttle for snowmobile, twist throttle for snowmobile


