Description
DK252
Simple structure, reliable technology , stable performance;
High strenth PC/ABS shell,Light,durable;
Teflon high temperature resistant wire, suitable for various environments;
IPX7 waterproof ability; Enviromental material, RoHS,REACH certification.
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L61mm W37mm H38mm |
| Weight | 26g |
| Waterproof | IPX7 |
| Material | PC/ABS |
| Wiring | 4 Pins |
| Current | 50mA/12V DC |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Wire Tension | ≥130N |
| Durability | 10,0000 mating cycle |

Hot Tags: dk252, China dk252 manufacturers, suppliers, factory, E bike Light button, Ebike 3 function switch, electric bike throttle switch, Electric motorbike switch, universal swytch kit, Wuxing Switch






