Description
DK700
Simple structure, reliable technology, stable performance;
Conforming to ergonomic operation, light and comfortable;
IPX4 waterproof ability; Enviromental material, RoHS,REACH certification.
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L48mm W45mm H52mm |
| Weight | 45g |
| Waterproof | IPX6 |
| Material | PC+ABS |
| Wiring | 8 Pins |
| Current | 50mA/12V DC |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Wire Tension | ≥130N |
| Durability | 10,0000 mating cycle |






Hot Tags: dk700, China dk700 manufacturers, suppliers, factory, E bike Light button, Ebike 3 function switch, electric bike throttle switch, Electric motorbike switch, universal swytch kit, Wuxing Switch




