Description
WD568
The combination of modern appearance and efficient signal; Innovative optical design, powerful and uniform lighting, ensuring maximum attention; Easy to install on luggage racks, with a hole spacing of 50 mm or 80 mm; Visual angle exceeding 220 °; Fully sealed waterproof design, safer and more reliable.
Specification
| Approval | ISO / CPSC / CE |
| Size | L125mm W27mm H27.5mm |
| Weight | 25g |
| Wiring | 2 Pins |
| Waterproof | IPX5 |
| Voltage | DC 12V / 48V |
| Assemble Dimension | 50 / 80mm |
| Light Source | LED |
| Power | Position lamp: 0.85W ; Stop lamp: 1.1W ; Turn signal lamp:1.1W |








Hot Tags: wd568, China wd568 manufacturers, suppliers, factory, Ebike Rear light, ebike rear warning light, Electric bike rear light, Electric Cycle Light, Electric motorcycle rear light, LED Light For Ebiket


