Description
WD242
Bike mud pad tail lamp that complies with GB standards, DC power supply; LED light source, supplemented by a fully sealed structure, IPX4 dust and water resistance; High-quality mold steel and high-precision technology to ensure the precision of plastic parts and surface texture and details excellent.
Specification
| Approval | CE |
| Size | L29mm W60mm H43mm |
| Weight | 53g |
| Wiring | 3 Pins |
| Waterproof | IPX4 |
| Voltage | DC 12-48V |
| Assemble Dimension | Rear mud board |
| Light Source | LED |
| Power | Position light: 0.8W ; Stop lamp:2W |

Hot Tags: wd242, China wd242 manufacturers, suppliers, factory, Ebike Rear light, ebike rear warning light, Electric bike rear light, Electric Cycle Light, Electric motorcycle rear light, LED Light For Ebiket




