Description
DZ50

2" Display screen,TFT

In-Cell Full Lamination Screen Technology
Our product features a full lamination 2-inch (320*240) true color screen, with a unilaterally changeable direction fixed bracket.
Specification
| SPECIFICATIONS | |
| Dimensions/ Size | L 45mm W 56mm H 44mm |
| Weight (g) | 73g |
| Material | PC/ABS |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Core Data | |
| Display Type | 2" TFT |
| Nominal Voltage | DC 24-85V |
| Current | 18mA~25mA /36V |
| Mounting Parameters | |
| Communication | UART/CAN |
| Handlebar for Holding | Ø 22.2 |
| Display Information | PAS Level / Speed / Battery Indicator / Light status / Error Alarm / Walk etc. |
| Data Port | Bluetooth(Optional) |
| Tests& Certifications | |
| Waterproof | IPX5 |
| Cerifications | RoHS/CE |

Hot Tags: dz50, China dz50 manufacturers, suppliers, factory, E Bike Display, E bike HMI, Ebike Color Display, Ebike Lcd Display, Electric bicycle meter, Hybrid E Bike display






