Description
SW102/T
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| 1.37"TFT screen (161*320 pixels) | With 2.5D shape craft | 4 Hard buttons | Non-screw assembling craft |
Iteration
Everything is just right , and the brightness improved, better reading in the sun.
Improve the operation feeling of the buttons.
The structural strength has been improved.
It is applicable to EN 15194-2017.
Specification
| SPECIFICATIONS | |
| Dimensions/ Size | L 70mm W 25m H 42mm |
| Weight (g) | 31g |
| Material | ABS/PA |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Core Data | |
| Display Type | 1.37"TFT |
| Nominal Voltage | DC 24V/36V/48V |
| Current | 12mA/36V |
| Mounting Parameters | |
| Communication | UART/CAN |
| Handlebar for Holding | Ø 22.2 |
| Display Information | PAS level / speed / trip / ODO / light status battery indicator / error alarm / walk etc. |
| Data Port | Bluetooth(Optional) |
| Tests& Certifications | |
| Waterproof | IPX5 |
| Cerifications | RoHS/CE |



Hot Tags: sw102/t, China sw102/t manufacturers, suppliers, factory, E Bike Display, E bike HMI, Ebike Color Display, Ebike Lcd Display, Electric bicycle meter, Hybrid E Bike display








