Description
• High-quality alloy raw materials and electronic components to ensure quality
• Simple structure, reliable process, and stable performance
• Open locking structure, easy to operate
• Light feeling and comfortable,Customized buttons
• Achieve IPX6 waterproof capability
• Material environmental protection, Rosh certification
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L55mm W35mm H68mm |
| Weight | 65g |
| Waterproof | IPX6 |
| Material | PC+ABS |
| Wiring | 9 core cable |
| Voltage | 12V/50mA |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Wire Tension | ≥130N |
| Handlebar size | Φ22.2 |
| Durability | 100,000 mating cycle |
Hot Tags: edk100, China edk100 manufacturers, suppliers, factory


