Description
EA200.R+HT530
Safety Dual Hall sensors designing and Runaway Prevention Technology; Industrial grade twist accuracy with Bering structure ; Ergonomic design for more comfortable operation ; Service life≥150,000times; IPX7 waterproof ability ; Silicon grip with soft hand feeling ; EMC electromagnetic compatibility design, reliable operation in electromagnetic environment .
Specification
| Approval | RoHS / EMC / GB |
| Size | L153.6mm W68mm H58mm |
| Weight | 140g |
| Waterproof | IPX7 |
| Material | Silicon (TPE)+PC/ABS |
| Wiring | 12 Core/8 Core cable |
| Voltage | 5V |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Wire Tension | ≥130N |
| Rotation Angle | 0°~70° |
| Spin Intensity | ≥9N.m |
| Durability | 150,000 mating cycle |

Hot Tags: ea200.r+ht530, China ea200.r+ht530 manufacturers, suppliers, factory


