Description
170PHD+BS172
Simple structure, reliable process, stable performance; Hall linear output, stable voltage; Fully sealed, waterproof and dustproof structure.
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L150mm W100mm H34mm |
| Weight | 120g |
| Waterproof | IPX5 |
| Material | Aluminum alloy |
| Wiring | 3 Pins |
| Voltage | Working voltage 5V Output voltage 0.8-4.3V |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Stretching Resistance | ≥450N |
| Durability | 100,000 mating cycle |


Hot Tags: 170phd+bs172, China 170phd+bs172 manufacturers, suppliers, factory, bicycle brake handle, bicycle brake lever, bicycle double brake lever, bike brake lever, dirt bike brake lever, Electric motorcylce brake lever





