Description
350ZX/3
Suitable for U handlebar; The inner wiring mode is adopted , and the horizontal pipe can be arranged in compliance, which is more beautiful ; Teflon high temperature resistant wire, suitable for various environments ; Reach IPX7 waterproof ability; The overall torsional strength of fingertip can reach 12N. m after strengthening .
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L65mm W28.5mm H46mm |
| Weight | 40g |
| Waterproof | IPX7 |
| Material | PC/ABS,TPR |
| Wiring | 3 Pins |
| Voltage | Working voltage 5v Output voltage 0.8-4.2V |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Wire Tension | ≥60N |
| Rotation Angle | 0°~50° |
| Spin Intensity | ≥12N.m |
| Durability | 100,000 mating cycle |
Hot Tags: 350zx/3, China 350zx/3 manufacturers, suppliers, factory, bike thumb, ebike throttle with grips, electric bike full suspension throttle, snowmobile thumb throttle, thumb 125cc bike, thumb throttle for electric scooter


