Description
QD470-4
MINI model, fully plastic housing, using a condensing lens light distribution scheme, optimized lighting driver system with a clear bright/dark boundary, which creating a wider light field within the close range of illumination. The illumination from the center of the light spot at a distance of 10 meters reaches above 40 Lux.
Specification
| Approval | StVZO / ISO / CE |
| Size | L36mm W36mm H48mm |
| Weight | 40g |
| Wiring | 2 Pins |
| Waterproof | IPX5 |
| Voltage | DC 6-12V / 6V / 48V |
| Center Luminance | 40LUX |
| Light Source | LED |
| Power | 2W |
Hot Tags: qd470-4, China qd470-4 manufacturers, suppliers, factory, bike blinker light, CE Ebike LIGHT, E Bike Front Light, E Bike Headlight, Ebike Head Light, electric bicycle light


