Description
QD500
Retro appearance design, using reflective free-form light cup lighting and driver optimized lighting system, light stability; Lateral transmittance, center illuminance up to 40Lux at 10 meters, suitable for electric bikes and scooters; With a clear bright/dark boundary, in the range of close lighting to establish a good, uniform light field; Reflector quick disassembly design.
Specification
| Approval | ISO / StVZO / ECE/ CE |
| Size | L36 mm W 36mm H47mm |
| Weight | 38g |
| Wiring | 2 Pins |
| Waterproof | IPX5 |
| Voltage | DC 6-20V |
| Center Luminance | 40LUX |
| Light Source | LED |
| Power | 2W |
Hot Tags: qd500, China qd500 manufacturers, suppliers, factory, bike blinker light, E Bike Headlight, EBike Front Light, ebike headlight 48v, Ebike Lights 36v, Electric Bicycle Headlight


