Description
QD197
Lamp-type light distribution, with high-power LED light source, adopts aluminum heat-dissipating components to avoid overheating of components and light attenuation problems of high-power LEDs. The mounting bracket has passed the 72-hour salt spray test. The fixing method is simple and reliable. The angle can be adjusted to match a variety of models.
Specification
| Approval | StVZO / CE |
| Size | L46mm W49mm H65mm |
| Weight | 56g |
| Wiring | 2 Pins |
| Waterproof | IPX4 |
| Voltage | DC 6-48V / AC6V |
| Center Luminance | 30LUX |
| Light Source | LED |
| Power | 1.8W |
Hot Tags: qd197, China qd197 manufacturers, suppliers, factory, CE Ebike LIGHT, EBike Front Light, Ebike Head Light, ebike headlight 48v, Ebike Lights 36v, electric bicycle front light


