Description
EA300R+HT530
• High-quality alloy raw materials and electronic components to ensure quality
• Simple structure, reliable process, and stable performance
• Aluminum handlebar clamping loop with firm locking performance
• Achieve IPX6 waterproof capability
• Material environmental protection, RoHS certification
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L181mm W81mm H68mm |
| Weight | 180g |
| Waterproof | IPX6 |
| Material | PC+ABS |
| Wiring | 7 Core cable |
| Voltage | 12V/50mA |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Wire Tension | ≥130N |
| Durability | 100,000 mating cycle |

Hot Tags: ea300r+ht530, China ea300r+ht530 manufacturers, suppliers, factory


