Description
292PHD
Simple structure, reliable process , stable performance ; With Hall Cut off function, Optional button function on Locking bracket; Fully sealed, waterproof and dustproof structure; Reach IPX7 waterproof ability.
Specification
| Approval | RoHS / REACH |
| Size | L188mm W55mm H115mm |
| Weight | 186g |
| Waterproof | IPX7 |
| Material | A356,L6061,ABS |
| Wiring | Brake levers / Switches:3 Pins |
| Voltage | Working voltage 5V Output voltage 0.8-4.3V |
| Switch Current | 50mA/12V |
| Operating Temperature | -25℃~65℃ |
| Stretching Resistance | ≥300N |
| Durability | Brake levers : 200,000 mating cycle Switches: 50,000 mating cycle |

Hot Tags: 292phd, China 292phd manufacturers, suppliers, factory


